^DO GÓRY^

Szkoła z przyszłością
  • 3 Szkoła dla Ciebie !
    To Szkoła dla Ciebie
  • 4 "Nowoczesna edukacja - kompetentny pracownik"
    Realizujemy projekt
  • 5 Kierunki kształcenia :
    Turystyka, Drogownictwo, Geodezja, Budownictwo Ochrona Środowiska, Technologia Żywności, Architektura Krajobrazu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, SZKOŁA DLA CIEBIE!

Edukacja Globalna

Marsz na rzecz Pokoju na Świecie

W dniu 08 czerwca 2017 r. w klasie III A/OT miała miejsce lekcja religii: "Pokój na świecie zaczyna się w nas samych", przeprowadzona w ramach edukacji globalnej a będąca podsumowaniem omawianej wcześniej treści encykliki papieża Jana XXIII „Pacem in terris” w której zostały określone cztery filary pokoju na świecie: prawda, sprawiedliwość, miłość, wolność. Ukazana została konieczność budowania pokojowej przyszłości świata oparta nie na równowadze militarnej ale na ludziach rezygnujących z egoizmu, współzawodnictwa i budujących wzajemne zaufanie między narodami . To z przyjętych w/w filarów pokoju może wyrastać szacunek i tolerancja dla różnic wynikających z odmienności kultur, ustrojów społecznych i światopoglądowych. Klasa podczas zajęć przygotowała baner a na każdym z balonów wypisała poszczególne filary pokoju, które jak swoista modlitwa wzniosły się wraz z wiatrem ku górze- Bogu- Dawcy wszelkiego Pokoju na świecie.

Mała Sala Gimnastyczna
Stadion z imieniem !
Widok Hol 1 piętro

Zobacz Widok ulicy - Street View (kliknij)