AUDYCJE RADIOWE

Jakość wody w Jeziorze Ełckim sprawdzali uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku. Z okazji przypadającego 18 września Światowego Dnia Monitoringu Wód, w czwartek (28.09) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku młodzież badała cztery parametry wody – mówi Anna Sztachelska z Animex Foods.

28.09.2017 r.

Tyle w teorii. Praktyka należała już do uczniów „chemiaka”.

Takie badanie wielu uczniów wykonywało po raz pierwszy. O tym, że to świetna lekcja przekonana jest Wiesława Rowińska, nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół nr 1 w Ełku

Dzisiejszą audycję „Szkoła na antenie” poprowadzili uczniowie i nauczycielki z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku: Julia Czajkowska, Jakub Chodnicki, Kamil Klepacki, Maksymilian Olszewski i Konrad Rudziewicz oraz panie Agnieszka Łukaszewicz i Ewelina Jackiewicz. Mogliśmy dziś usłyszeć m.in. o projekcie unijnym „Zawodowcy na start”, Europejskich Dniach Dziedzictwa oraz dowiedzieliśmy się czym jest innowacja pedagogiczna tutoring.

19.09.2017 r.

Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się w najbliższą środę (20.09) w Zespole Szkół nr 1 w Ełku. Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno - edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

18.09.2017 r.

Dzisiaj w "Szkole na antenie" gościmy uczniów z Zespołu Szkół nr 1: Mateusza Gutowskiego, Piotra Jarzębowskiego i Rafała Pogorzelskiego oraz Agnieszkę Łukaszewicz i Katarzynę Mosiej - opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Przygotowali oni swoisty reportaż pokazujący szkołę okiem ucznia.

01.04.2015 r.